NAWA SPINAKER – Intensywne międzynarodowe programy kształcenia (nabór 2024)

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej uruchomiła nabór do kolejnej edycji Programu SPINAKER, który wspiera tworzenie i realizację intensywnych międzynarodowych programów kształcenia, czyli krótkich (od 30 do 150 godzin dydaktycznych) form kształcenia, prowadzonych w języku innym niż polski i przeznaczonych zwłaszcza dla osób z zagranicy, tj. studentów, doktorantów i kadry instytucji szkolnictwa wyższego i nauki. Program dopuszcza też możliwość udziału studentów, doktorantów i kadry z polskich instytucji.

Program SPINAKER umożliwia tworzenie nowych lub adaptację istniejących intensywnych międzynarodowych programów kształcenia, np.: szkoły letniej lub zimowej, kursów specjalistycznych, szkoleń czy wizyt studyjnych lub zaangażowania profesorów z zagranicy. Działania mogą być realizowane w formule stacjonarnej, zdalnej lub hybrydowej.

Dodatkowo zgodnie z warunkami naboru oraz kryteriami oceny nadsyłanych wniosków:

- każdy z kursów/programów kształcenia opracowanych i uruchomiony w wyniku realizowanego projektu musi kończyć się "mikropoświadczeniem";

- uruchomienie programu rozumiane jest jako wprowadzenie międzynarodowego programu edukacyjnego do oferty dydaktycznej Beneficjenta przed datą zakończenia realizacji Projektu;

- a cel realizowanego projektu musi być zgodny z celami i strategią uczelni, w tym w zakresie jej umiędzynarodowienia.

Wartość dofinansowania pojedynczego projektu może wynieść od 200 000,00 zł do 1 200 000,00 zł.

Nabór wniosków potrwa do 02.12.2024 r.

 

Ogłoszenie o konkursie

Strona programu

STRATEGIA ROZWOJU POLITECHNIKI POZNAŃSKIEJ 2021-2030

---------------------------------------------

Biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie konkursem oraz fakt, iż NAWA umożliwia złożenie przez uczelnię maksymalnie 2 wniosków w naborze zwracam się z uprzejmą prośbą o przekazanie niniejszej wiadomości pracownikom poszczególnych wydziałów oraz zgłaszanie zainteresowania konkursem do Działu ds. Badań i Projektów (jolanta.sokolowska@put.poznan.pl) w terminie do dnia 14.10.2024 r. (poniedziałek).

Pierwsze zgłoszenia chęci udziału w konkursie powinny być już przemyślane i sprecyzowane pod kątem:

- obszaru kształcenia podejmowanego w ramach kursów/szkoleń i jego zgodności ze strategią rozwoju PP (m.in. II i III obszaru strategicznego)

- spełnienia wymogów obowiązujących dla "mikropoświadczeń" zgodnie z regulaminami konkursu

- grup docelowych (w tym propozycji zagranicznych uczelni, do których głównie kierowana będzie oferta)

Na podstawie nadesłanych zgłoszeń podjęte zostaną dalsze działania w zakresie współpracy poszczególnych zespołów lub podjęta zostanie decyzja o konieczności przeprowadzenia dodatkowej selekcji zgłoszeń.

 

 

PL