Politechnika Poznańska zwyciężyła w klasyfikacji generalnej sportu akademickiego w Wielkopolsce

W klubie studenckim Trops odbyła się uroczysta Gala Sportu Akademickiego podsumowująca rozgrywki akademickie w Wielkopolsce. Najlepszą uczelnią w roku akademickim 2021/22 została Politechnika Poznańska, która zwyciężyła w klasyfikacji generalnej wyprzedzając Uniwersytet Przyrodniczy oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Na pierwsze  miejsce w klasyfikacji generalnej powróciliśmy po rocznej przerwie.

Studenci Politechniki rywalizowali w prawie 60 zawodach w ramach Akademickich Mistrzostw Poznania i Wielkopolski, w których odnieśli 12 zwycięstw, a były to: biegi przełajowe mężczyzn, bowling kobiet, koszykówka 3x3, snowboard kobiet i mężczyzn, strzelectwo kobiet i mężczyzn, tenis kobiet i mężczyzn, unihokej, wspinaczka, żeglarstwo.

Nagrody wyróżnionym wręczał między innymi prof. Teofil Jesionowski - rektor Politechniki Poznańskiej oraz dr hab. inż. Paweł Śniatała, prof. PP - prorektor ds. współpracy międzynarodowej.