W czwartek, 25 maja, w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej odbyło się seminarium naukowe, podczas którego dr hab. Sławomir K. Tadeja z Uniwersytetu w Cambridge zaprezentował wykład zatytułowany "VR/AR for Digital Twinning: A Short Introduction with Case Studies".
Seminarium zostało zorganizowane przez Zakład Robotyki w Instytucie Robotyki i Inteligencji Maszyn w ramach European Metaverse Research Network, inicjatywy zrzeszającej siedem europejskich ośrodków badawczych, które otrzymały granty Meta na badania nad zastosowaniami koncepcji i technologii metawersum.
Na Politechnice Poznańskiej, projekt wspierany przez Meta, jest realizowany przez nowo utworzone Interdyscyplinarne Centrum Sztucznej Inteligencji i Cyberbezpieczeństwa. Sławomir K. Tadeja jest doktorem habilitowanym w Cyber-Human Lab na Uniwersytecie w Cambridge. Wcześniej podjął studia doktoranckie w Cambridge, pracując nad zagadnieniami immersji wizualnej w wirtualnej rzeczywistości i stosowaniami praktycznymi. S. K. Tadeja pracuje w kilku obszarach. Jego prace mają na celu projektowanie i prototypowanie rozwiązań, w których systemy cyber-fizyczne mogą przynieść największe korzyści, w tym w produkcji, cyfrowych bliźniakach, robotyce, rehabilitacji i medycynie.
Na zdjęciu dr S. K. Tadeja (drugi od prawej) wraz z organizatorami seminarium oraz niektórymi uczestnikami projektu finansowanego przez firmę Meta.