Twórz przyszłość z Wydziałem Inżynierii Mechanicznej Politechniki Poznańskiej! Zapisz się do szkoły letniej BRIGHT - Druk 3D do zastosowań medycznych!
W dniach 19-30 lipca 2021 r. będzie miała miejsce Międzynarodowa szkoła letnia w formie online obejmująca swoim zakresem medyczne zastosowania druku 3D.
Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
Tematykę szkoły prezentuje przygotowany program, który zawiera m.in. obrazowanie medyczne, projektowanie i analizę wyrobów medycznych w systemach CAD/CAE, przygotowanie próbek do druku 3D, optymalizacja modeli 3D do druku, drukowanie 3D i testowanie , wymianę doświadczeń 3D wśród ekspertów w międzynarodowym gronie i wiele innych modułów! Szkołę letnią koordynuje TUCN - Uniwersytet Techniczny Cluj Napoca w Rumunii.
W szkole letniej można wziąć udział jako:
- Słuchacz - rejestrując się już teraz bezpośrednio na stronie www.bright-project.eu
- Uczestnik - reprezentant Politechniki Poznańskiej, na którego po zakończeniu szkoły czeka Certyfikat z etykietą Erasmus i Logo koordynatora szkoły letniej czyli TUCN – Uniwersytet Techniczny Cluj Napoca w Rumunii.
Wymagania jakie powinien spełniać Uczestnik:
- Student Inżynierii biomedycznej lub Mechaniki i budowy maszyn, Mechatroniki, Inżynierii Materiałowej,
- Studenci II roku i wyżej
- Zainteresowania związane z tematyką druku 3D w medycynie.
Jeśli spełniasz ww. kryteria:
- Wyślij zgłoszenie wstępne pod adres: remigiusz.labudzki@put.poznan.pl
Zgłoszenia przyjmowane są do 22 czerwca. - Napisz w nim kilka zdań o tym, dlaczego chcesz wziąć udział w szkole letniej oraz napisz o tematyce swojej pracy dyplomowej. Oczekuj na kontakt ze strony zespołu Politechniki Poznańskiej projektu BRIGHT.
- Zostaniesz zaproszony na rozmowę online.*
- Po oficjalnym wybraniu uczestników kolejno należy zarejestrować się na stronie www.bright-project.eu
*Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.
Czym jest PROJEKT BRIGHT?
Szkoła letnia BRIGHT wchodzi w skład Międzynarodowego projektu BRIGHT, który został powołany m.in. po to, aby uczyć wdrażania druku 3D w medycynie. W ten sposób powstają protezy kończyn, syntetyczne zamienniki uszkodzonych części układu kostnego (na przykład fragmenty czaszki) czy sztuczne zastawki serca. Zdecydowano, że to już czas, aby podnieść poziom doskonałości naukowej i innowacyjności nie tylko w badaniach, ale także w nauczaniu, w celu przygotowania specjalistów w tej dziedzinie.
Projekt BRIGHT zapewni zasoby i metody dydaktyczne dla naszych profesorów, tak aby swoją specjalistyczną wiedzę i zdobyte umiejętności przekazywali studentom.
Reprezentantem Polski (jednym z 7 partnerów projektu) jest Wydział Inżynierii Mechanicznej Politechniki Poznańskiej.
Więcej informacji o projekcie BRIGHT i szkole letniej uzyskasz na: www.bright-project.eu