Poziom studiów:
Profil kształcenia:
Forma studiów:
Liczba semestrów:
Tytuł zawodowy:
Język kształcenia:
id
BIOINFORMATYKA jest dynamicznie rozwijającą się gałęzią nauki, łączącą najnowsze podejścia z zakresu biochemii, biotechnologii i biologii molekularnej z zaawansowanymi metodami i narzędziami informatycznymi. Jej znaczenie jest nie do przecenienia w świetle lawinowo rosnących zasobów danych cyfrowych o charakterze biologicznym, przede wszystkim danych molekularnych uzyskiwanych z sekwencjonowania genomów: człowieka, zwierząt, roślin i drobnoustrojów.
Studia na kierunku BIOINFORMATYKA uczynią z Ciebie specjalistę rozumiejącego problemy pojawiające się na gruncie biologii molekularnej i potrafiącego stosować metody informatyczne oraz tworzyć narzędzia informatyczne do rozwiązywania tych problemów. W trakcie studiów drugiego stopnia pogłębisz swoją wiedzę i nabędziesz nowe umiejętności w zakresie biotechnologii i bioinformatyki, kluczowe w obliczu obecnego stanu rozwoju technologii rozpoznawania i analizy genomów oraz innych bieżących potrzeb związanych z biologią molekularną.
id
Szczegółowe wymagania wobec kandydata na studia drugiego stopnia dotyczące uzyskanych efektów uczenia się po pierwszym stopniu studiów oraz tytułu zawodowego opublikowane są na stronie (LINK).
id
id
Brak obowiązkowej praktyki zawodowej.
Możliwość odbywania zagranicznych praktyk oraz staży w ramach programu Erasmus+, EUNICE oraz IAESTE.
id
przemysł biotechnologiczny i bioinformatyczny
laboratoria i instytuty badawcze
firmy informatyczne
- możliwość kontynuowania kształcenia w Szkole Doktorskiej
Centrum Praktyk i Karier oferuje studentom Politechniki Poznańskiej wsparcie w zakresie doradztwa zawodowego oraz pomocy w znalezieniu pracy, praktyki lub stażu. Zobacz przykładowe oferty pracy.
id
- nowoczesna infrastruktura badawcza i dydaktyczna, w tym Europejskie Centrum Bioinformatyki i Genomiki
- doświadczona i ceniona kadra
- współpraca z IChB PAN
- wysokie zarobki po studiach
Zapoznaj się z ofertą naszych Kół Naukowych.
id