Konkurs jest adresowany do władz krajowych, regionalnych lub lokalnych oraz partnerstw publiczno-prywatnych (PPP). MŚP (objęte definicją MŚP), poza formułą PPP, mogą wziąć udział samodzielnie w 6. kategorii konkursu „Przedsiębiorczość odpowiedzialna i wspierająca włączenie społeczne”, pod warunkiem, że zgłaszany projekt nie jest podstawową działalnością firmy.
Projekt można zgłosić w jednej z sześciu kategorii konkursu:
Promowanie ducha przedsiębiorczości.
Inwestowanie w umiejętności przedsiębiorcze.
Wspieranie transformacji cyfrowej.
Poprawa otoczenia biznesowego i wspieranie internacjonalizacji biznesu.
Wspieranie zrównoważonej transformacji.
Przedsiębiorczość odpowiedzialna i wspierająca włączenie społeczne.
Konkurs odbywa się w dwóch etapach:
Etap krajowy – wyłania 2 inicjatywy z różnych kategorii, które następnie są zgłaszane do etapu europejskiego.
Etap europejski – wyłania zwycięską inicjatywę w każdej z sześciu kategorii konkursu. Ponadto jury etapu europejskiego przyzna inicjatywie zgłoszonej w dowolnej kategorii nagrodę główną za najbardziej twórczą i inspirującą inicjatywę.
Finał EEPA 2024
Finał odbędzie się 18-20 listopada 2023 r. w Budapeszcie podczas Zgromadzenia MŚP (SME Assembly). Dwie inicjatywy z etapu krajowego zostaną zgłoszone do etapu europejskiego, a ich przedstawiciele (po jednej osobie z organizacji) otrzymają zaproszenie na finał. Organizatorzy EEPA pokrywają koszty noclegu i transportu. Jeśli komisja konkursowa na etapie europejskim zdecyduje o zakwalifikowaniu się polskiej inicjatywy do ścisłego finału (projekt będzie na tzw. shortlist), to zaproszenie otrzyma jeszcze jedna osoba z tej organizacji.
Więcej informacji TUTAJ