Początek kwietnia przyniósł ważne wydarzenie dla projektu Uniwersytetu Europejskiego EUNICE. W Santander 7 kwietnia spotkało się ponad 20 przedstawicieli uniwersytetów zrzeszonych w EUNICE, aby wspólnie pracować nad strategią globalnego kursu online – tzw. MOOC (Massive Open Online Course) - pod nazwą „Introduction to Global Studies”, który ma na celu zwiększenie wiedzy uczniów na temat problemów globalnych z perspektywy interdyscyplinarnej.
Organizacją spotkania zajął się Uniwersytet w Kantabrii i było to pierwsze tego typu wydarzenie face-to-face, które pozwoliło na wymianę doświadczeń i wiedzy między uniwersytetami w kontekście tworzenia projektu globalnego kursu online.
Politechnikę Poznańską reprezentowały Pani Prodziekan dr inż. Marlena Kucz, prof. PP oraz Pani dr hab. inż. Katarzyna Rzeszut, prof. PP (Dyrektor Instytutu Budownictwa oraz lider Pakietu roboczego nr 2 w ramach projektu EUNICE, dotyczącego zagadnień związanych z edukacją).
W duchu wartości promowanych przez Uniwersytet Europejski EUNICE - wśród których wymienić należy min. wielokulturowość i otwartość - MOOC „Introduction to Global Studies” dostępny będzie bez ograniczeń dla studentów z całego świata, niezależnie od kierunku studiów.
Kurs pozwoli studentom na oswojenie się z zagadnieniami i wyzwaniami globalizmu między innymi w ujęciu kulturowym, ekonomicznym, prawnym, politycznym czy społecznym. Analizie poddane będą takie zagadnienia jak różnorodność kulturowa, migracja, technologie oraz wiele innych wyzwań stojących dziś przed globalną społecznością.
Jego start zaplanowany został na rok akademicki 2022-2023.
Zachęcamy do zapoznania się z relacją:
Więcej informacji o projekcie EUNICE znajdą Państwo na stronach:
https://www.put.poznan.pl/eunice