PUT Students on Board - projekt Działu Współpracy Międzynarodowej

Na stronie NAWA pojawiły się dziś wyniki naboru programu "Welcome to Poland", a na liście podmiotów wyłonionych do wsparcia kolejny wniosek Politechniki Poznańskiej:

tytuł projektu:  PUT Students on Board 

wnioskowa kwota:  400 000,00 PLN 

jednostka realizująca projekt: Dział Współpracy Międzynarodowej - pod kierownictwem mgr Magdaleny Zawirskiej - Wolniewicz 

Celem projektu „PUT Students on Board” jest przeprowadzenie działań zmierzających do zwiększenia jakości obsługi studentów zagranicznych przyjeżdżających do Politechniki Poznańskiej, szczególnie poprzez ułatwienie im pierwszych tygodni pobytu na nowej uczelni, w obcym kraju, a także działań służących kształtowaniu postaw otwartości i tolerancji w środowisku akademickim oraz integracji społeczności Uczelni.

W ramach realizacji projektu planowane jest stworzenie Interaktywnej Aplikacji Webowej, która w początkowym etapie ułatwi studentom „pierwsze kroki” na PP, dzięki interaktywnej mapie campusu z bazą danych pracowników obsługujących studentów zagranicznych, a docelowo stanie się miejscem gromadzenia różnego rodzaju materiałów, które będą pomocne studentom w całym okresie studiów, wspomagając w ten sposób komunikację studentów zagranicznych z Uczelnią. Powstaną również filmy instruktażowe, ilustrujące procesy administracyjne. Planuje się także zakup translatorów elektronicznych, by ułatwić komunikację studentów zagranicznych z pracownikami Domów Studenckich, często nie znających języków obcych. Ponadto planowane jest wznowienie Programu Buddy – studentów-wolontariuszy, którzy zaopiekują się nowymi studentami. Działania te znacząco wpłyną na usprawnienie i podniesienie jakości obsługi studentów zagranicznych przebywających na PP, przynosząc trwałe i wymierne efekty również po zakończeniu realizacji projektu. 

W celu kształtowania postaw otwartości i tolerancji oraz lepszej integracji społeczności akademickiej, zorganizowane zostaną wycieczki po Poznaniu dla nowych studentów zagranicznych, a także gry miejskie na terenie kampusu , w których wezmą też udział polscy studenci i pracownicy PP. Działania te przyczynią się do wzajemnego poznania i lepszego zrozumienia odmienności kulturowej.

Wszystkie działania w ramach realizacji projektu zaplanowane zostały w taki sposób, by nowi studenci zagraniczni poczuli się mile widziani na PP i szybko odnaleźli się w społeczności akademickiej Uczelni.

 

plakat


PL