Politechnika Poznańska jako partner naukowy Środkowoeuropejskiego Forum Technologicznego CETEF 2022 aktywnie uczestniczy w tej konferencji, która odbywa się w tym roku we Wrocławiu. Rektor PP - prof. dr hab. Teofil Jesionowski wystąpił w sesji otwierającej konferencję z prezentacją zatytułowaną „Technical universities as facilitators of innovation ecosystem”, w której zaprezentował działania KRASP-u oraz KRPUT-u, a także Uniwersytetów Europejskich (takich jak EUNICE) w powiązaniu z innowacjami i nowymi technologiami.
Ponadto, w ramach konferencji CETEF odbyło się również wydarzenie towarzyszące jakim był Dzień Młodego Naukowca organizowane przez Krajową Reprezentację Doktorantów (KRD). W ramach jednego z paneli na temat roli młodych naukowców w rozwoju współpracy międzynarodowej, aktywny udział jako prelegenci udział wzięli: dr hab. inż. Paweł Śniatała, prof. PP - Prorektor ds. współpracy międzynarodowej oraz mgr Magdalena Sikorska - kierownik Działu ds. Uniwersytetu Europejskiego. Dyskutowano m.in. na temat korzyści dla młodych naukowców związanych z przynależnością ich uczelni do konsorcjów europejskich.
Natomiast, dzień wcześniej odbyło się spotkanie Komisarz UE ds. Innowacji, Badań, Kultury, Edukacji i Młodzieży - Maryi Gabriel, na temat wsparcia przez Komisję Europejską studentów i doktorantów z Ukrainy w postaci różnych programów edukacyjnych i mobilnościowych. Uczestnikiem spotkania z ramienia PP oraz Krajowej Reprezentacji Doktorantów była mgr Magdalena Sikorska - tym razem w roli studentki III roku Szkoły Doktorskiej PP. Podkreślała ona znaczenie otwarcia inicjatywy Uniwersytetów Europejskich na uczelnie ukraińskie, które obecnie mogą być przyjmowane do konsorcjów europejskich jako partnerzy stowarzyszeni.