Jolanta Musielak jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Nauk Społecznych oraz w ramach studiów MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym uzyskała stopień akademicki Master of Business Administration Europejskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej ESCP-EUROPE w Berlinie.
Pracuje w Volkswagen AG od ponad 23 lat. Początek pracy w koncernie to współtworzenie działu personalnego Volkswagen Motor Polska Sp. z o. o. w Polkowicach. Następnie przez rok pracowała w Niemczech w Dziale Personalnym koncernu Volkswagen w Wolfsburgu. W 2001 roku objęła funkcję Kierownika Działu Personalnego spółki Volkswagen Poznań, gdzie była odpowiedzialna za realizację koncernowej strategii personalnej.
Od 2009 roku Jolanta Musielak pełniła w spółce Volkswagen Poznań funkcję Dyrektora Personalnego. Z dniem 4 maja 2010 roku została powołana na stanowisko Członka Zarządu ds. personalnych i organizacji spółki Volkswagen Poznań.
Z Politechniką Poznańską współpracuje od ponad 15 lat. Współtworzyła m.in. koncepcję studiów dualnych oraz Engineer Development Programm. Zainicjowała wiele nowych programów edukacyjnych dotyczących kształcenia zawodowego oraz studiów dualnych. Jest aktywnym uczestnikiem wielu gremiów z obszaru HR i prawa pracy, m.in. Platformy HR.
Już drugą kadencję pełni funkcję przewodniczącej Rady Uczelni Politechniki Poznańskiej. Jest członkinią Klubu Partnera Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego, członkinią Rady Biznesu i Nauki Wydziału Prawa i Administracji oraz Społecznej Rady Programowej Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Piotr Gruszka jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu o specjalności ekonomika przemysłu oraz Wielkopolskiej Szkoły Biznesu/Nottingham Trent University, gdzie uzyskał dyplom Master of Business Administration. W latach 1983-1994 był pracownikiem naukowo–dydaktycznym Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. W latach 1994 – 2021 pracował w Veolii Energii Poznań S.A. (poprzednio Zespół Elektrociepłowni Poznańskich S.A. oraz Dalkia Poznań ZEC S.A. ), zatrudniony na stanowiskach kierowniczych w pionach: ekonomiczno-finansowym, organizacyjnym, HR oraz komunikacji.
Przez 10 lat był odpowiedzialny ze strony Veolii za realizację wspólnie z Politechniką Poznańską „Konkursu na pracę inżynierską”. Posiada bogate doświadczenie jako konsultant, doradca, wykładowca i trener pracujący dla firm konsultingowych i szkół wyższych, a także członek rad nadzorczych spółek kapitałowych. Obecnie koncentruje się na pracy konsultanta dla przedsiębiorstw użyteczności publicznej, realizujących usługi komunalne.
Paweł Pyszlak jest absolwentem automatyki i inżynierii komputerowej na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej. Zajmuje stanowisko Dyrektora Globalnego Centrum Rozwiązań Informatycznych w grupie Roche, w której pracuje od 2005 roku. W ramach tej funkcji jest odpowiedzialny za oddziały w Polsce, Malezji oraz Kanadzie, które rozwijają i utrzymują systemy informatyczne dla grupy Roche na całym świecie.
Ukończył liczne kursy i studia podyplomowe, m.in. w London Business School i Szkole Głównej Handlowej. Posiada bogate doświadczenie w realizacji projektów badawczo-rozwojowych we współpracy z uczelniami, np. brał udział jako case study leader w projekcie SWAP (Semantic Web and Peer to Peer) w ramach 5th European Framework Program we współpracy z Universität Karlsruhe i Vrije Universiteit.
dr hab. inż. Olaf Ciszak, prof. PP jest absolwentem Wydziału Budowy Maszyn i Zarządzania Politechniki Poznańskiej.
Obecnie pracuje w Instytucie Technologii Mechanicznej Wydziału Inżynierii Mechanicznej na stanowisku profesora uczelni. Jego zainteresowania naukowe związane są z dyscypliną naukową inżynieria mechaniczna (budowa i eksploatacja maszyn), a w szczególności dotyczą robotyzacji procesów technologicznych i technologii montażu. W latach 2014-2024 pełnił funkcję Dziekana Wydziału Inżynierii Mechanicznej (wcześniej Wydziału Budowy Maszyn i Zarządzania) oraz Przewodniczącego Rady Dyscypliny Inżynierii Mechanicznej. Jest członkiem z wyboru: Senatu Politechniki Poznańskiej oraz Komitetu Budowy Maszyn PAN (2024-2027), a wcześniej: Komisji Budowy Maszyn PAN o. Poznań oraz Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk. W 2024 roku został powołany przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w skład Zespołu ds. Infrastruktury Badawczej.
W grudniu 2019 roku zostałem wyróżniony przez Senat Sumy State University honorowym tytułem Doktora Honoris Causa.
Prof. dr hab. Alina Dudkowiak jest Dyrektorem (od 2019 roku) i przewodniczącą Rady Naukowej Szkoły Doktorskiej Politechniki Poznańskiej. W obszarze jej zainteresowań naukowych znajdują się: biofizyka, fotofizyka, fizyka molekularna, spektroskopia optyczna, bionanotechnologia, fizyka medyczna. Pełniła liczne funkcje na Wydziale Fizyki Technicznej, m.in. prodziekana ds. nauki, dyrektora instytutu oraz w skali Uczelni m.in. przewodniczącej Senackiej Komisji ds. Ustaw, Statutu i Regulaminów. Była członkiem Senatu Politechniki Poznańskiej oraz Kapituły Medalu “Zasłużony dla Politechniki Poznańskiej”, a obecnie jest członkiem Kapituły Medalu "Za wybitne zasługi dla Politechniki Poznańskiej".
Pracuje w Instytucie Fizyki na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Fizyki Technicznej Politechniki Poznańskiej i jest kierownikiem Zakładu Fizyki Molekularnej oraz kierownikiem studium doktoranckiego na WIMiFT. Reprezentowała Politechnikę Poznańską w Radzie Międzyuczelnianego Centrum NanoBioMedycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, w latach 2011-2016 była przewodniczącą, a obecnie jest członkiem Zarządu Poznańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Fizycznego.
Prof. dr hab. inż. arch. Anna Januchta-Szostak jest związana zawodowo z Politechniką Poznańską od 1994 roku jako pracownik naukowo-dydaktyczny na Wydziale Architektury. Przez dwie kadencje pełniła funkcje prodziekana WA PP. Była też była członkiem Senatu Politechniki Poznańskiej (2008–2012) i licznych komisji uczelnianych, senackich i wydziałowych. Obecnie jest koordynatorką dyscypliny w Szkole Doktorskiej PP.
Prof. Januchta-Szostak Jest także ekspertem w zakresie kształtowania obszarów nadrzecznych, miejskiej gospodarki wodnej i zagospodarowania wód opadowych oraz adaptacji miast do zmian klimatu, co wymaga dialogu i interdyscyplinarnej współpracy. W 2011 roku została członkiem Komitetu Badań nad Zagrożeniami związanymi z Wodą przy Prezydium PAN. Od 2019 roku działa w Komisji Klimatologii, Zasobów Wodnych i Ochrony Powietrza o/PAN w Poznaniu, a w 2020 roku została członkiem Interdyscyplinarnego Zespołu Doradczego ds. Kryzysu Klimatycznego przy Prezesie PAN. Od 2018 roku jest członkiem zespołu ekspertów wodnych OEES i współautorką 6 alertów wodnych. Działa też lokalnie w grupie doradczej ds. programu strategicznego „Rzeka w mieście” w Poznaniu (2011-12), a obecnie w zespole UM Poznania ds. zagospodarowania terenów nad rzeką Wartą.
dr inż. Krzysztof Grześkowiak
dr hab. inż. Rafał M. Wojciechowski, prof. PP., zawodowo związany z Politechniką Poznańską od roku 2008. Obecnie pełni funkcje: zastępcy Dyrektora Instytutu Elektrotechniki i Elektroniki Przemysłowej na Wydziale Automatyki, Robotyki i Elektrotechniki, Przewodniczącego Komisji Konkursowej ds. Rekrutacji Kandydatów do Szkoły Doktorskiej Politechniki Poznańskiej w Dyscyplinie AEEiTK, Przewodniczącego Wydziałowej Komisji ds. Strategii i Rozwoju. W latach 2019 – 2024 był wiceprezesem Rady Zakładowej Związku Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) w Politechnice Poznańskiej, a od roku 2024 jest Prezesem tej Rady. Był także sygnatariuszem porozumień płacowych w Politechnice Poznańskiej ze strony ZNP PP w latach 2019-2024.
Prace badawcze dr hab. R.M. Wojciechowskiego koncentrują się wokół: badań przestrzennego rozkładu pól elektromagnetycznych, w tym pól pasożytniczych oraz numerycznych metod analizy i syntezy elektromechanicznych i magnetycznych przetworników energii. Dr hab. R.M. Wojciechowski prowadzi także interdyscyplinarne badania z pogranicza diagnostyki medycznej, nanoinżynierii oraz elektrotechniki dotyczące bezinwazyjnego leczenia zmian nowotworowych metodą hipertermii magnetycznej.
Dr hab. Rafał M. Wojciechowski jest członkiem licznych komitetów naukowych i stowarzyszeń, m.in.: Sekretarzem Naukowym Komitetu Elektrotechniki Polskiej Akademii Nauk z wyboru, członkiem Komisji Nauk Elektrycznych O/PAN w Poznaniu, członkiem Komisji ds. Własności Intelektualnej Sieci Badawczej Łukasiewicz - GIT; członkiem International Compumag Society, Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej, i in.
Maja Kurzawska jest Przewodniczącą Samorządu Studentów Politechniki Poznańskiej w kadencji 2023/2025. W przeszłości pełniła funkcję Wiceprzewodniczącej ds. Dydaktyki i Jakości Kształcenia, była członkinią Komisji Stypendialnej, a ponadto koordynowała dwie ostanie edycje Obozu Integracyjno - Szkoleniowego Politechniki Poznańskiej dla nowo przyjętych studentów oraz była koordynatorką jednej ze stref podczas Juwenaliów Poznańskich 2024. Obecnie jest członkinią Senatu Politechniki Poznańskiej, Zespołu ds. Dydaktyki, Uczelnianej Rady ds. Jakości Kształcenia, Senackiej Komisji ds. Ustaw, Statutu i Regulaminów, Rady Wydziału Inżynierii Mechanicznej. Studiuje na pierwszym stopniu na Wydziale Inżynierii Mechanicznej, na kierunku Inżynieria Biomedyczna.