Zdjęcia do artykułu [max: 1920x1080px | 2MB]
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
POLITECHNIKA POZNAŃSKA NA IMPACT’26

Za nami intensywne dni pełne inspirujących rozmów, spotkań i dyskusji o przyszłości nauki, technologii oraz współpracy między środowiskiem akademickim, biznesem i administracją publiczną podczas IMPACT'26.

Politechnika Poznańska była obecna na wydarzeniu w ramach dwóch stoisk. Na zaproszenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na stoisku „NAUKA” prezentowaliśmy prowadzone w uczelni projekty badawcze, m.in. psa-robota czy specjalistyczne drony, a Akademicki Klub Lotniczy zaprezentował jeden ze swoich samolotów. Natomiast w ramach stoiska Kolegium Rektorów Miasta Poznania partnerowaliśmy poznańskim uczelniom, gdzie promowaliśmy uczelnię m.in. prezentując krótki film o Politechnice, a ekspozycję wzbogacił model łodzi solarno-wodorowej wykonany przez studentów Międzywydziałowego Koła Naukowego PUT Powertrain.

Obecność Politechniki Poznańskiej podczas wydarzenia podkreśla aktywną rolę uczelni w budowaniu nowoczesnego ekosystemu innowacji oraz tworzeniu przestrzeni do współpracy między nauką a gospodarką. To również szansa na nawiązywanie nowych relacji, promocję osiągnięć naukowych i pokazanie, jak ważną rolę odgrywają dziś uczelnie techniczne w rozwoju społecznym i technologicznym.

PL