PP w czołówce polskich uczelni w zakresie mobilności Erasmus+

W czerwcu br. Narodowa Agencja Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności opublikowała wyniki badania na temat mobilności akademickiej w ramach zakończonego już projektu Erasmus+ KA 131 2020 (mobilności z krajami programu w ramach UE). 

Politechnika Poznańska w tym zestawieniu plasuje się w czołówce rankingu jeśli chodzi o liczbę uczestników. Nasza Uczelnia zajęła 7. miejsce w Polsce biorąc pod uwagę liczbę pracowników uczelni wyjeżdżających za granicę - zrealizowano łącznie 186 wyjazdów w celach szkoleniowych i dydaktycznych. 

Politechnika Poznańska także uplasowała się na 11 miejscu w kategorii wyjazdów studentów na studia i praktyki zagraniczne, zrealizowano łącznie 263 wyjazdy. Niemalże taka sama liczba studentów, tj. 273 z uczelni partnerskich w tym czasie zrealizowała swój pobyt na PP w ramach wymiany, co daje nam we wspomnianym zestawieniu 19 miejsce w kraju pod względem liczebności. 

Cieszy nas to, że plasujemy się wysoko we wspomnianym badaniu, jednakże w naszym podejściu do realizacji międzynarodowej wymiany akademickiej nie skupiamy się tylko na liczbach, równie istotna jest dla nas jakość. Jesteśmy przekonani, że każda mobilność to cenne doświadczenie, które przynosi realne korzyści zarówno samym uczestnikom, jak i organizacjom po obu stronach wymiany.

PL