Masz pytania?
- KROK PIERWSZY
Zapoznaj się z:
ofertą edukacyjną
uchwałami dotyczącymi rekrutacji
harmonogramem rekrutacji
informacją o opłatach
wymaganiami na kierunek architektura, Architecture, architektura wnętrz
- KROK DRUGI
- Zarejestruj się w systemie rekrutacyjnym.
- Wypełnij formularz i wgraj zdjęcie, które musi być aktualne i zgodne z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych.
- Wgraj wymagane dokumenty. Lista wymaganych dokumentów dla kandydatów na I stopień i kandydatów na II stopień. Aplikacje niekompletne nie będą brane pod uwagę.
- Ustal preferowaną kolejność kierunków, na które ubiegasz się o przyjęcie. Kandydat jest kwalifikowany tylko na jeden kierunek – ten, który znajduje się najwyżej na indywidualnej liście preferencji. Zwróć uwagę na język, w którym prowadzone są studia.
- Jeśli rekrutujesz się na kierunki: architektura, architektura/Architecture oraz architektura wnętrz wgraj portfolio do systemu rekrutacyjnego.
- KROK TRZECI
Dokonaj opłaty rekrutacyjnej.
Dla każdego Kandydata generowany jest indywidualny numer konta bankowego, na które uiszcza jedną opłatę rekrutacyjną, bez względu na liczbę wybranych kierunków. W przypadku kierunków, dla których obowiązują różne opłaty, wnieś opłatę wyższą. Wniesiona opłata nie podlega zwrotowi.
- KROK CZWARTY
Komisja Rekrutacyjna ocenia dokumenty Kandydata.
W przypadku studiów pierwszego stopnia pod uwagę brane są oceny ze świadectwa ukonczenia szkoły oraz centralnego egzaminu. W przypadku, gdy na dokumencie odpowiadającemu polskiemu świadectwu dojrzałości/świadectwu maturalnemu nie został określony poziom egzaminu, jego wynik będzie uznany jako równoważny poziomowi podstawowemu polskiego egzaminu maturalnego. W krajach, w których kandydat może zdawać egzamin zewnętrzny, jako dodatkowy egzamin kwalifikacyjny na studia pierwszego stopnia, wynik takiego egzaminu może być uznany jako równoważny poziomowi rozszerzonemu polskiego egzaminu maturalnego. Liczba punktów uzyskanych przez Kandydatów obliczana jest na podstawie wzorów rankingowych.
W przypadku studiów drugiego stopnia po analizie załączonych dokumentów kandydat zostaje skierowany na rozmowę kwalifikacyjną lub test w celu sprawdzenia uzyskania przez Kandydata efektów uczenia się wymaganych do podjęcia studiów. Na wszystkich kierunkach poza informatyką/Computing i sztuczną inteligencją/Artificial Intelligence rozmowy i testy odbywają się online.
- KROK PIĄTY
Kandydat otrzymuje informację o zakwalifikowaniu na studia za pośrednictwem systemu rekrutacyjnego. W okresie trzech tygodni od otrzymania informacji kandydat jest zobowiązany do uiszczenia opłaty za studia lub złożenia wniosku o zwolnienie z opłat.
- KROK SZÓSTY
Po uiszczeniu opłaty lub przedstawieniu dokumentów, zwalniających z opłaty za studia, kandydat zostanie przyjęty na studia i otrzyma komplet dokumentów, na podstawie których będzie mógł ubiegać się o wizę.
- KROK SIÓDMY
Składanie oryginałów dokumentów. Po przyjeździe do Polski Kandydat jest zobowiązany do niezwłocznego przedstawienia oryginałów dokumentów rekrutacyjnych w biurze Działu Współpracy Międzynarodowej. Dokumenty przyjmowane są w budynku budownictwa przy ul. Piotrowo, 5 w Poznaniu, pokój 101. Obowiązują zapisy: https://calenday.com/r4e.
WARTO WIEDZIEĆ
Kandydat może być przyjęty tylko na jeden kierunek studiów, ale ma prawo wskazać kilka kierunków, określając preferowaną kolejność, w jakiej gotów jest podjąć na nich studia.
Kandydat kwalifikowany jest na studia z zachowaniem preferencji kierunków.
W Politechnice Poznańskiej studia prowadzone są jako stacjonarne i niestacjonarne. Zajęcia na studiach niestacjonarnych odbywają się w systemie zjazdów sobotnio-niedzielnych.