Zdjęcia do artykułu [max: 1920x1080px | 2MB]
zdjęcie
Rusza 23. edycja Konkursu o Nagrodę ABB

Rusza 23. edycja Konkursu o Nagrodę ABB

Korporacyjne Centrum Technologiczne ABB w Krakowie ogłasza rozpoczęcie 23. edycji Konkursu o Nagrodę ABB – inicjatywy skierowanej do środowiska akademickiego w Polsce i za granicą. Konkurs od lat cieszy się dużym prestiżem wśród studentów, doktorantów oraz promotorów prac dyplomowych, promując innowacyjne rozwiązania i wspierając młodych naukowców zainteresowanych nowoczesnymi technologiami.

Celem Konkursu jest promowanie i wspieranie utalentowanych osób, które rozwijają badania i projekty z zakresu zaawansowanych technologii przemysłowych. Zgłoszenia mogą obejmować obronione prace magisterskie, inżynierskie lub doktorskie napisane w języku polskim lub angielskim w następujących dziedzinach:

  • automatyka i diagnostyka przemysłowa,
  • diagnostyka predykcyjna urządzeń i systemów przemysłowych,
  • energoelektronika i systemy sterowania w układach napędowych,
  • technologie wykorzystujące uczenie maszynowe i systemy sztucznej inteligencji,
  • analityka i analiza danych w zastosowaniach przemysłowych,
  • nanotechnologia i inżynieria materiałowa w zastosowaniach przemysłowych,
  • technologie i systemy autonomiczne,
  • infotronika, elektronika oraz zaawansowane technologie sensorowe,
  • obliczenia rozproszone (cloud computing).

Szczegółowe informacje o zasadach uczestnictwa, regulamin Konkursu oraz lista laureatów poprzednich edycji dostępne są na stronie: https://poland-award.abb.com

Politechnika Poznańska zachęca studentów i doktorantów do udziału w konkursie oraz do prezentowania swoich innowacyjnych osiągnięć przed przedstawicielami świata nauki i przemysłu.

PL