Salonik Kulturalny: Wieczór Sztuki i Muzyki Latynoskiej

Z ogromną przyjemnością zapraszamy na podwójne wydarzenie z cyklu Salonik Kulturalny, które odbędzie się 14 maja 2026 r.

W programie otwarcie wystawy malarskiej prof. dr. inż. Eduardo Bayro-Corrochano oraz koncert muzyki latynoskiej w wykonaniu Zespołu Candela.

 

WYSTAWA pt. „RYTMY / RYMY / BARWY”
prof. dr. inż. Eduardo Bayro-Corrochano 

 

Wernisaż wystawy: 

Data: 14 maja br. (czwartek) godz. 16:30

Miejsce: Pasaż przy sali 051BT | Centrum Wykładowe Politechniki Poznańskiej, | ul. Piotrowo 2

✦ Wstęp wolny • bez rezerwacji
WYSTAWA DOSTĘPNA DO 15 czerwca 2026 r.

Wystawa zaprasza widzów do czegoś więcej niż podróży artystycznej — oferuje filozofię życia wyrażoną kolorem: pełną pasji, współczucia i energii, sugerując, że nawet w ranach historii wciąż istnieje możliwość innej przyszłości. 

Niniejsza wystawa sześćdziesięciu obrazów stanowi przegląd jego dorobku i pozwala prześledzić rozwój jego twórczości w czasie.

 

O autorze wystawy

prof. dr inż. Eduardo Bayro-Corrochano

(Boliwia/Meksyk, ur. 27.08.1952)

Naukowiec · Poeta · Malarz

 

Prof. Bayro-Corrochano z Instytutu Automatyki i Robotyki Politechniki Poznańskiej — naukowiec, poeta i malarz ukształtowany przez międzynarodowe doświadczenia — łączy myślenie naukowe ze sztuką, badając i interpretując rzeczywistość wykraczającą poza proste przedstawienie.

Jego twórczość podejmuje tematy pracy, migracji, pamięci, nierówności społecznych oraz współczesnych wydarzeń, takich jak pandemia COVID-19. Artysta wykorzystuje malarstwo jako formę społecznego zaangażowania, wpisując się w tradycję Diego Rivera i Francisco Goya.

Malarstwo Bayro-Corrochano kształtowane jest przez wrażliwość liryczną, rozwijaną również w jego twórczości poetyckiej. Jest autorem tomu „Mi partida con la Vida”, w którym życie ukazane zostaje poprzez przeciwstawne doświadczenia — bliskość i konflikt, niepewność i zmaganie.

 

KONCERT ZESPÓŁ CANDELA

 

Data: 14 maja 2026 r. (czwartek) Godzina: 18:00

Miejsce: sala 053BT | Centrum Wykładowe Politechniki Poznańskiej | ul. Piotrowo 2

 

✦ Wstęp bez opłat

Obowiązuje rezerwacja miejsc • do 13 maja br.: uck@put.poznan.pl

 

Po wernisażu, w gorące rytmy Ameryki Łacińskiej przeniesie nas Zespół Candela. Grupa zagra muzykę latynoską. 
Usłyszymy m.in. takie utwory jak: Bamboléo, Bésame Mucho, La Bamba, Despacito, czy Volare. Ich występy to połączenie muzyki na żywo, animacji tanecznych i gry na instrumentach perkusyjnych. Formacja znana jest z energetycznych występów, grając salsę, bachatę, cumbię i merengue.

 

Zespół tworzą:

Karolina Melina - skrzypce i śpiew

Jose Luis Keys - perkusja i śpiew

Michał Baranowski - piano

Roman Mendez - bass i śpiew

Marcin Felczyński – trąbka

 

Serdecznie zapraszamy Państwa wraz z rodziną i przyjaciółmi.

Zespół Uczelnianego Centrum Kultury Politechniki Poznańskiej


 

grafika
PL