Data dodania

20.01.2023
StartCup Day - podsumowanie

18.01.2023 r. w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej odbył się Start Cup Day.

To wydarzenie organizowane we współpracy Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Europejskiego EUNICE i Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości oficjalnie otworzyło konkurs dla studentów i doktorantów Politechniki Poznańskiej na innowacyjny pomysł na start-up.

Centrum Wykładowe gościło wczoraj partnerów konkursu, firmy Aquanet, Enea Operator, Intel, Solaris Bus & Coach, Volkswagen Poznań, MAB Robotics, grupę BLIX czy spin-off Mucha. Konkurs został objęty patronatem Urzędu Miasta Poznania, który również miał swoje stoisko.

Była to szansa na rozmowę, zadanie pytań o możliwości współpracy z daną firmą, a także zdobycie wiedzy niezbędnej na przyszłą drogę zawodową.

Konkurs był aktywnie wspierany przez przedstawicieli władz PP: prorektora ds. rozwoju i współpracy z gospodarką, prof. Michała Wieczorowskiego, kanclerza dr Łukasza Kalupę, który poprowadził panel dyskusyjny, podczas którego na pytania uczestników Start Cup Day odpowiadali: Marek Zmuda – z firmy Intel, Krzysztof Wegner – ze spółki Mucha, Jakub Bartoszek z MAB Robotics, Przemysław Starzyński z firmy Enea Operator, Tomasz Jabłoński – z grupy BLIX, Paweł Kosiński z firmy Aquanet, a także prorektor ds. rozwoju i współpracy z gospodarką, prof. Michał Wieczorowski.

Nad organizacją wydarzenia czuwały dr hab. inż. Magdalena Regel-Rosocka, prof. PP oraz Dominika Seifert-Łatka z Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Konkurs EUNICE Start Cup to wyjątkowa okazja dla studentów na zaprezentowanie swojego pomysłu na start-up, zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu pisania biznesplanu czy pozyskiwania funduszy na działalność (mentoring, warsztaty), ale także szansa na zdobycie wielu nagród:

  • pieniężnych dla laureatów 3 pierwszych miejsc etapu lokalnego ufundowanych przez Aquanet,
  • dodatkowych w postaci np. możliwości stażu w wybranej firmie,
  • oraz nagrody głównej – 7-tygodniowego stażu w jednym z krajów uniwersytetów partnerskich EUNICE, w całości opłaconego przez EUNICE.

 Swoje pomysły można zgłaszać w trzech głównych obszarach:

  • Smart City,
  • wykorzystanie odnawialnych źródeł energii,
  • ogólna poprawa życia ludzi i stanu środowiska naturalnego.

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia! TUTAJ 

Więcej o konkursie: https://startcup.put.poznan.pl/

W razie pytań zapraszamy do kontaktu: startcup@put.poznan.pl

Informacje o Uniwersytecie Europejskim EUNICE: eunice-university.eu

Bądź z nami!

https://put.poznan.pl/artykul/start-cup-day-dzien-przedsiebiorczosci-na-politechnice-poznanskiej

ZdjęcieZdjęcie

PL