30 doktorantów i pracowników naukowych z uczelni z Sydney (Australia), Berlina (Niemcy), Turku (Finlandia) i Alcali (Hiszpania) bierze udział w drugiej edycji projektu NAWA-PROM „Współpraca PUT – UTS akceleracją zdolności publikacyjnej doktorantów”. Warsztaty potrwają do 16 września 2022 roku i odbywają się w Politechnice Poznańskiej.
Celem projektu jest przygotowanie przez polskich doktorantów wspólnie z ich kolegami z UTS artykułów naukowych, które mają być opublikowane w wysoko notowanych czasopismach. Cel ten został osiągnięty przez większość zespołów niejednokrotnie w większym stopniu, niż zamierzano. Niektóre zespoły przygotowały i opublikowały bowiem więcej niż jeden artykuł. Aktualnie realizowane warsztaty nie tylko pogłębiają wiedzę doktorantów przybyłych do Politechniki Poznańskiej o technologiach bezpośrednio dotyczących ich zainteresowań, ale rozszerzają ją na technologie z poza ich dziedziny.
Warsztaty realizowane są na siedmiu wydziałach: Inżynierii Mechanicznej, Automatyki, Robotyki i Elektrotechniki, Inżynierii Zarządzania, Informatyki i Telekomunikacji, Technologii Chemicznej, Inżynierii Materiałowej i Fizyki Technicznej, Inżynierii Środowiska i Energetyki.
Problematyka warsztatów obejmuje:
- 3D Printing in Medicine
- Tribology Workshop
- Metal Casting Workshop
- Mobile-manipulating robots, Autonomous systems
- Machine learning for computer vision crash course
- Service robotics and autonomous vehicles.
- Biofeedback workshop
- What the Internet is made of - an inside point of view
- "Functional materials
- Bioorganics in environmental aspects
- SEM Workshop
- Nanoindentation Workshop
- Tribology Workshop
- Corrosion resistance Workshop
- Functional nanomaterials fabrication methods and their properties assessment
- Introduction to quantum engineering in photonic implementation
- Raman spectroscopy application in materials science
- Nanoscale Imaging Workshop
- Wokshop on monomolecular layers and their characterization
- Power Engineering Workshop
- Research matching: UTS – PUT PhD students. Presentations by UTS students
- Interrelation between Business and Science - panel with practitioners co-organized by Commission of Organization & Management Sciences of Polish Academy of Science, Poznan Division.
Uczelnie uczestnicy: Politechnika Poznańska, Uniwersytet Technologiczny w Sydney (Australia), Uniwersytet Techniczny w Berlinie (Niemcy), Uniwersytet w Turku (Finlandia), Uniwersytet w Alcali (Hiszpania).
Kierownikiem projektu jest prof.Stefan Trzcieliński. Program jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.