Energetyka przemysłowa i odnawialna

Poziom studiów:

drugiego stopnia

Profil kształcenia:

profil ogólnoakademicki

Forma studiów:

stacjonarna

Liczba semestrów:

3

Tytuł zawodowy:

magister inżynier

Język kształcenia:

polski

Zainteresowany kierunkiem ENERGETYKA PRZEMYSŁOWA I ODNAWIALNA? Jesteś świadomy rosnącego zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie. Branża energetyki przemysłowej i odnawialnej rozwija się ekspresowo, a technologie oraz regulacje stale się zmieniają. Jeśli jesteś gotowy do pracy w dynamicznym i zmiennym środowisku, jeśli elastyczność, otwartość na naukę oraz zdolność do szybkiego dostosowania się do nowych wymagań i wyzwań to dla Ciebie żadna przeszkoda, to ten kierunek jest dla Ciebie idealny! Jako przyszły magister inżynier energetyki odnawialnej będziesz musiał być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami naukowymi w dziedzinie technologii odnawialnych. Będziesz śledził rozwój nowych rozwiązań, efektywnych technologii magazynowania energii oraz innowacyjnych systemów zarządzania energią. Twój zakres obowiązków obejmie również analizę wpływu na środowisko naturalne, ocenę efektywności energetycznej. Gotowy na to wyzwanie? 

Predyspozycje kandydata

Praktyki i staże
  • praktyka zawodowa po 1 semestrze (obowiązkowa)

  • możliwość odbywania zagranicznych praktyk oraz staży w ramach programu Erasmus+, EUNICE oraz IASTE (nieobowiązkowe)

Kariera po studiach

Ty, jako absolwent, masz umiejętności do kształtowania polityki energetycznej zgodnie z wymogami UE i prowadzenia projektów w sektorze energetycznym i produkcji paliw. To Twoje mocne strony!

 

Centrum Praktyk i Karier oferuje studentom Politechniki Poznańskiej wsparcie w zakresie doradztwa zawodowego oraz pomocy w znalezieniu pracy, praktyki lub stażu. Zobacz przykładowe oferty pracy.

Co nas wyróżnia?

Bieżące informacje dotyczące hybrydowych systemów energetycznych, uregulowań prawnych  w dobie transformacji energetycznej pod kątem dekarbonizacji gospodarki (Fit for 55)oraz dostaw paliw (REPowerEU)

 

Zapoznaj się z ofertą naszych Kół Naukowych.