Data wydarzenia

NOC NAUKOWCÓW 2023

Zapraszamy na Noc Naukowców, wydarzenie ciekawe i ważne dla edukacji i popularyzacji nauki! Atrakcyjne eksperymenty, pokazy, wykłady, prezentacje odbędą się 29 września 2023 na poznańskich uczelniach i w instytutach badawczych!

Inauguracja wydarzenia odbędzie się na Politechnice Poznańskiej, a rozpocznie je Fizyka Baloon Show!

W programie także: Fizyka KIDS, Konkurs Krzykaczy, prezentacja rakiety HEXA4, zajęcia programowania, Muzeum Atari, Elektronika dla najmłodszych, Warsztaty geodezyjne, pokazy z cyklu Zrób to sam i grafiki 3D, Szkiełka, zwierciadełka, lustereczka, Pojedynek alchemików, Magiczny świat polimerów, Kuchnia molekularna, Laboratorium inteligentnego budynku, Muzyka pod mikroskopem, Laboratorium zimna i UV, wystawa i pokaz mody.

W Noc Naukowców zaangażowanych jest ponad 400 pracowników i studentów Politechniki Poznańskiej!

Na część wydarzeń obowiązują zapisy, ale przygotowaliśmy także sporo pokazów i atrakcji niewymagających rejestracji

Zachęcamy do zaplanowania wyprawy w przyszłość, do świata nauki! Naukowcom i studentom biorącym udział w Nocy Naukowców przyświecać będzie po raz kolejny troska o naszą planetę! Projekt realizowany jest tego samego dnia w blisko 400 miastach Europy, w tym w Poznaniu!

Szczegółowe informacje o atrakcjach oraz formularze rejestracji na wydarzenia znajdują się na stronie internetowej: https://www.poznan.nocnaukowcow.pl/

Zachęcamy także do polubienia / obserwowania Nocy Naukowców na:

Facebooku - https://www.facebook.com/NocNaukowcowPoznan/
Instagramie - https://www.instagram.com/nnpoznan/

PROGRAM

 

Sponsorzy