Zdjęcia do artykułu
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
Communication Prize 2024 dla Politechniki Poznańskiej

Dnia 2 lipca w Helsinkach miało miejsce rozstrzygnięcie ogłoszonego przez CAETS konkursu na najlepszy krótki (do 5 minut)  film wideo w języku angielskim prezentujący szerokiemu gronu odbiorców nowoczesne technologie inżynierskie pod kątem ich korzyści dla gospodarki i społeczeństwa.

Od tego roku  w konkursie uczestniczyła Akademia Inżynierska w Polsce, która od 1 stycznia 2024 roku jest ponownie pełnoprawnym członkiem tej międzynarodowej organizacji. Konkurs w Polsce ten był zorganizowany pod patronatem i  przy współpracy z Konferencją Rektorów Polskich Uczelni Technicznych.

Z ogromną satysfakcją informujemy, że nagrodę główną zdobył zespół  AutoMedPrint z Wydziału Inżynierii Mechanicznej Politechniki Poznańskiej za film pt. „Blueprints of Hope: 3D Path to Personalized Prosthetics”. Zespół reprezentowali prof. Filip Górski i dr inż. Magdalena Żukowska.

Film przygotowany we współpracy z Działem Informacji i Promocji Politechniki Poznańskiej okazał się najlepszy na świecie! Wyprzedziliśmy m.in. zespoły z Holandii, Singapuru czy RPA. 

Po odebraniu nagrody dr inż. Magdalena Żukowska oraz prof. Filip Górski zaprezentowali nagrodzone osiągnięcie naukowe – system AutoMedPrint. 

Zapraszamy do obejrzenia filmu!

PL